Hollanda Vizesi

Hollanda vizesi, Hollanda hükumetinin ülkesini ziyaret etmek isteyen kendi ülkesinden olmayan vatandaşlara uyguladığı vize rejimidir. Hollanda ülkesi bir Avrupa ülkesi olduğu için Avrupa’da yaşan tüm bireyler ve Avrupa ülkelerinden herhangi birine vizesi olanlar bu ülkeye giriş çıkış yapabilirler. Global Hollanda Vizesi için başvuru merkezi olmuştur. Artık doksan günü aşmayan Hollanda vize başvurunuzu Hollanda konsolosluğu yerine Global ofislerinden birine yapabileceksiniz.

Hollanda vizesi başvurusunda bulunabilmek için sizden istenen gerekli evrakları hazırlamış olmalısınız. Bu evrakların nasıl hazırlanacağını bilmiyor ve işlemler konusunda sıkıntılar yaşayacağınızı düşünüyorsanız firmamız size her konuda yardımcı olacak ve sorunsuz bir şekilde vize evraklarınızı hazırlamanızı sağlayacaktır.

Nasıl Alınır?

Hollanda vizesi için gerekli evraklar randevu aldıktan sonra şirketimiz tarafından incelenir ve ardından randevu gününde başvuru yapılarak herhangi bir sorun bulunmadığı takdirde Hollanda vizesi alabilirsiniz. Tüm evrakların eksiksiz ve doğru şekilde düzenlenmiş ve derlenmiş olması gerekir.

Bu işlemleri kendi başınıza halledemeyeceğinizi düşünüyorsanız firmamızdan hemen yardım talebinde bulunabilirsiniz. Gerekli yardımları ve yönlendirmeleri size yapacak olan firmamız kolay bir şekilde işlemlerinizi halletmenizi sağlayacaktır. Bu şekilde kısa sürede vize işlemleriniz bitmiş olacaktır.

Vize Türleri

1Turist Vizesi
Hollanda turist vizesi, turistik gezme amaçlı vize alarak gidenler için geçerlidir. Hollanda’da bir yakınınızı görmeye gidiyor turist vizesi başvurusu yapamazsınız. Turist vizesi başvurusu yalnızca turistik amaçlı yapılan seyahatler için geçerlidir.

Tarihi ve turistlik geziler için gidildiği zaman kesinlikle Hollanda turistik vize alınması gerekmektedir. Bu vizenin süresini vize işlemlerinde belirmeniz gerekir. Bu şekilde onaylatacağınız sürede ülkeye giriş çıkışı rahatlıkla yapabilirsiniz.

2Ticari Vize
Hollanda ticari vize başvurusunda bulunmak için, Hollanda’ da herhangi bir şirketten size bir ticari davetiye gönderilmişse bu davetiye ile başvuru yapmanız gerekmektedir. Ticari başvurular 3 gün içinde sonuçlanır. Hollanda fuar vizesi ticari başvuruya girmektedir.

Ticari vize şirketinizin ihracat ve ithalat işlemleri için Hollanda’da bulunan müşterilerinizi, tedarikçilerinizi ve ya potansiyel olan firmaları ziyaret amacı ile alınabilecek bir vizedir. Bu vize sayesinde firmanızın portföyünü genişletecek şekilde işlemler yapabilirsiniz. Ticari vizeler için gerekli evrakları aşağıda görebilir ve bunları hazırlayarak işlemleri başlatabilirsiniz.

3Ziyaretçi Vizesi
Hollanda ziyaretçi vizesi, Hollanda’ya bir yakınınızı görmeye gidiyorsanız bu vize türüne başvuru yapmanız gerekmektedir. Ziyaret amaçlı yanına gideceğiniz kişiden adınıza yabancılar dairesinden başvuruda bulunup davetiye mektubunu göndermesi gerekmektedir.

Bu mektubu vize başvurusu esnasında yanınızda bulunmalıdır. Davetiye gönderen eğer akrabanız ise bunu ispat etmekle yükümlüsünüz. Ticari ya da turistlik amaçlı olmayan seyahatlerde bir tanıdığınız akrabanızı görmek misafir olmak için giderseniz aşağıda belirtilen evrakları eksiksiz olarak tamamlamanız yeterli olacaktır.