İData

iDATA
iData şirketi üzerinden 90 günü aşmayan Almanya vizesi başvurularınızı randevu alarak yapabilmektesiniz. iData’ya yapılan başvurular ilgili konsolosluğun vize bölümüne gönderilecektir. iData kurumu yalnızca Almanya ve İtalya konsoloslukları tarafından başvuru merkezi olarak atanmıştır. Başvuruya gitmeden önce sizden istenen belgeleri eksiksiz olarak tamamlamış olmanız gerekmektedir.

Önemli eksikleriniz olduğunda iData vize başvuru merkezi dosyalarınızı size tekrar iade ederek tamamlamanızı isteyecektir. Bu durumda yeniden randevu alıp yeniden başvuruya gitmek zorunda kalabilirsiniz. Bu tür sorunlarla karşılaşmamak, gerekli evrakların hazırlanması konusunda bilgi ve randevu almak için 0212 230 80 60 numaralı telefonu arayıp gerekli desteği alınız.

iData, Almanya vizesi ve İtalya vizesi başvuruları için bu iki ülke büyük elçiliği tarafından başvuru merkezi olarak atanmış olan kuruluşun ismidir. iData vize ofisine başvuruya gitmeden önce randevu almanız gerekmektedir. Randevu gününde iData ofisinde hazır bulunmanız ve evraklarınızın eksiksiz olması gerekmektedir. Gerekli evrakların listesini sayfamızda bulabilir ve kendinize uygun olanları hazırlayabilirsiniz. iData ile Almanya vizesi ve İtalya vizesi başvurularını gerçekleştirebilirsiniz.

Randevusuz başvurular kabul edilmeyecektir.

iDATA HAKKINDA BİLMENİZ GEREKENLER

iData için ön başvuruya gitmeden önce başvuru sahiplerinden istenilen belge ve evrakları eksiksiz olarak temin edilmesi gerekmektedir. Bu evrak ve belgeler içerisinde eksikler olduğu takdirde iData vize başvuru merkezi ilgili eksiklikleri tam olarak teslim etmeniz üzere vermiş olduğunuz dosyaları başvuru sahiplerine iade ederek tüm işlemi en baştan yapmanızı talep etmektedir. Bu durumda işlemin en başından iData vize başvuru merkezinden yeniden randevu alıp tekrardan başvuruya gitmek zorunda kalabilirsiniz.

Bu süreç zor ve zaman aşımına uğrayan bir durumdur. Bu gibi olumsuz sorunlarla karşılaşmamak ve gerekli evrakların hazırlanması konusunda bilgi ve randevu almak, iData başvurunuzu eksiksiz ve prosedüre uygun bir şekilde hazırlanabilmesi için Galaxy Vize Başvuru merkezi ile 0212 233 44 45 numaralı telefonlardan iletişime geçebilir ve vize konularında müşteri temsilcilerimizden ücretsiz destek alabilirsiniz.

iData Almanya Vizesi

iData Vize işlemleri noktasında Almanya Konsolosluğu ve İtalya konsolosluğu artık kısa süreli başvuruları kabul etmez ve başvuruları iData üzerinden kabul etmektedir. Gerekli evraklarınızı hazırladık dan sonra iData randevu bölümünden randevu almalısınız.

Size verilen randevu tarihi ve saatinde iData ofislerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

iDATA SIKÇA SORULAN SORULAR

1iData Vize Başvuruları Kaç Günde Sonuçlanır?
iData aracılığı ile yapılan başvuru süreleri gidiş amacınıza mesleğinize göre değişiklik gösterebilmektedir. Ortalama 15 gündür. Ticari başvurular genelde 3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Başvurunuzu geciktirmeden yapmanız size avantaj sağlayacaktır.
2iData Aracılığı ile Başvuru Yapmak Zorunlu mu?
iData aracılığı ile başvuru yapmak zorunlu değildir, ancak direk konsolosluğa müracaat etmek isterseniz konsolosluktan randevu almanız uzun ve zor bir işlemdir. iData’dan hafta için her gün ve istediğinizi saate randevu alabilirsiniz ancak randevular dolu ise ileri bir tarihi seçmek zorunda kalabilirsiniz, konsoloslukta ise sadece belirli güne randevu alabilirsiniz ve randevu alabilmek için ücret yatırmanız gerekir.
3iData Vize Veriyor mu?
Hayır iData vize vermiyor, iData yalnızca hazırladığınız dosyaların başvurusunu kabul eder gerekli incelemeleri yaptıktan sonra ilgili konsolosluğa gönderir ve başvurunun sonuçlanmasını bekler. Vizenin çıkıp çıkmayacağını konsolosluk belirler.
4iData Şubeleri Hangi İllerde Bulunmaktadır?
iData şubeleri iData Ankara başta olmak üzere Bursa, İstanbul, İzmir, Gaziantep ve Trabzon illerinde ofisleri bulunmaktadır. Bu ofislerden Almanya ve İtalya vize başvurularınızı yaşadığınız ile göre yapabilirsiniz. Ancak İtalya vize başvurusu için bilgi alınız değişiklik göstermektedir. Almanya vizesi için her iData ofisinden başvuru yapabilirsiniz. Ancak Gaziantep ve Trabzon ilinden yapılan başvurular İDATA Ankara şubesine oradan Almanya büyük elçiliğine gönderilmektedir. Buda gecikmelere neden olabilir bu yüzden başvurunuzu direk olarak Ankara ilinden yapmanız sizin yararınıza olacaktır.