İtalya Vizesi

İtalya vizesi almak bizimle artık çok daha kolay. İtalya vizesi, İtalya hükumetinin ülkesini ziyaret etmek isteyen tüm bordo pasaport sahibi Türk vatandaşlarına bunun dışında kendi ülkesinden olmayan vatandaşlara uyguladığı vize rejimidir. İtalya bir Avrupa ülkesidir ve şirketimiz aracılığı ile alacağınız İtalya vizesi çok giriş, çıkışlı ve Schengen olacaktır, yani bu vize ile bütün Avrupa ülkelerine gidebilirsiniz.

Bazı durumda ki şahısların İtalya vizesi başvurusunda bulunması gerekmez bunlar; Yeşil, Gri ve Siyah pasaport sahipleridir bu şahıslar 90 güne kadar İtalya’da vizesiz dolaşım hakkına sahiptirler ve pasaportlarını yanlarında götürmeleri yeterli olacaktır.

İtalya vizesi başvurusunda bulunabilmek için sizden istenen İtalya vizesi için gerekli evrakları hazırlamış olmalısınız. Daha önceden İtalya vizesi başvurusunda bulunmadıysanız bu konu hakkında şirketimizden danışmanlık hizmeti alabilirsiniz.

Nasıl Alınır? İtalya vizesi nasıl alınır sorusuna cevap verecek olursak, alt kısımda vermiş olduğumuz gerekli evraklardan kendinize uygun olanları hazırlayıp bizleri arayarak İtalya vizesi için randevu almanızın ardından gerekli evrakları bize ulaştırıp kontrollerinin sağlanmasından sonra randevu gününde başvuru yapılarak konsolosluk incelenmesinde herhangi bir sorun bulunmadığı taktirde İtalya vizesi alabilirsiniz.

Eğer son 1 yıl içerisinde herhangi bir Avrupa ülkesine vizeniz var ise sadece gerekli evrakları herhangi bir kargo firmasıyla göndererek İtalya vize başvurusu yapabilirsiniz.

Vize Türleri

1Turist Vizesi
İtalya turist vizesi, İtalya ülkesini, gezip görmek isteyen yani turistik vize artarak gidenler için geçerlidir. İtalya’ya bir yakınınızı görmeye gidiyor iseniz turist vizesi başvurusu yapamazsınız. Turist vizesi sadece turistik amaçlı yapılan seyahat için geçerlidir. Kalacağınız işe otele ilişkin olarak ödenmiş otel rezervasyonu belgeleri sunmalısınız. Konsolosluk oteli ödediğinize dair sizden fatura isteyebilir. Detaylar için iletişim kurun.
2Ticari Vize
İtalya ticari vize başvurusunda bulunmak için, İtalya’da herhangi bir şirketten adınıza bir ticari davetiye gönderilmiş olmalı veya bir fuar davetiyeniz olmak zorundadır. Bu tür başvurular kısa süre içerisinde sonuçlanır. İtalya fuar vizesi ticari başvuruya girmektedir. Ticari başvurularda gelen davetiyede davet edilen kişinin bilgileri ve hangi tarihler arasında davet edildiği belirtilmelidir. Detaylar için iletişim kurun.
3Ziyaretçi Vizesi
İtalya ziyaretçi vizesi, İtalya ülkesini bir yakınınızı görmek, ziyaret etmek amaçlı gidiyorsanız başvuru yapılması gereken vize türlerinden biridir. Ziyaret amaçlı yanına gideceğiniz şahıstan adınıza yabancılar dairesinden başvuruda bulunup aldığı davetiye mektubunu göndermesi gerekmektedir. Bu davetiye mektubu başvuru esnasında yanınızda bulunmalıdır. Davetiye gönderen akrabanız ise bunu ispat etmekle yükümlüsünüz. Detaylar için iletişim kurun.

Ne Gerekli?

1İş Yeri Sahipleri
İtalya vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı nasıl doldurulacağı hakkında bilginiz yoksa şirketimiz sizin adınıza dolduracaktır. Pasaport(Aslı) ayrıca kimlik bilgilerinin olduğu sayfanın fotokopisi eğer varsa bir önceki pasaportunuz(aslı) ve eğer varsa vizeli sayfaların fotokopisi İki adet biometrik arka fonu beyaz fotoğraf 3.5 x 4.5 İtalya’dan gönderilen davetiye ziyaretçi vizesi ise aslı mutlaka gereklidir. Ticari, kültürel, konferans, fuar veya etkinliğe katılma ve buna benzer amaçlı seyahatler için ayrıca otel rezervasyonu gereklidir. Otel rezervasyonu şirketimiz sizin adınıza yapabilir. Aile veya arkadaş ziyareti ise zorunlu olarak nüfus dairesinden alınmış düşünceler kısmı yazılı tüm aile bireylerini gösteren nüfus kayıt örneği Vergi levhası, ticaret sicil gazetesi ve imza sirküleri fotokopisi Oda sicil kaydı ve faaliyet belgesi son 3 ay içerisinde alınmış asıl belge. Son üç aya ait banka hesap dökümleri Varsa üzerinize ait gayrimenkul belgelerinin fotokopileri taşınır taşınmaz.
2Sigortalı Çalışanlar
İtalya vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı nasıl doldurulacağı hakkında bilginiz yoksa şirketimiz sizin adınıza dolduracaktır. Pasaport(Aslı) ayrıca kimlik bilgilerinin olduğu sayfanın fotokopisi eğer varsa bir önceki pasaportunuz(aslı) ve eğer varsa vizeli sayfaların fotokopisi İki adet biometrik arka fonu beyaz fotoğraf 3.5 x 4.5 İtalya’dan gönderilen davetiye ziyaretçi vizesi ise aslı mutlaka gereklidir. Ticari, kültürel, konferans, fuar veya etkinliğe katılma ve buna benzer amaçlı seyahatler için ayrıca otel rezervasyonu gereklidir. Otel rezervasyonu şirketimiz sizin adınıza yapabilir. Aile veya arkadaş ziyareti ise zorunlu olarak nüfus dairesinden alınmış düşünceler kısmı yazılı tüm aile bireylerini gösteren nüfus kayıt örneği Sigorta işe giriş bildirgesi ve sigorta hizmet dökümü Görevinize ve gideceğiniz tarihlerde izinli olduğunuza dair şirket antetli kağıdına İtalya konsolosluğuna hitaben şirket yetkilisi tarafından yazılmış dilekçe. Son üç ayın maaş bordrosu Son üç aya ait maaşınız yattığı bankadan hesap dökümü bankadan kaşeli ve imzalı Varsa üzerinize ait gayrimenkul belgelerinin fotokopileri taşınır taşınmaz.
3Memurlar
İtalya vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı nasıl doldurulacağı hakkında bilginiz yoksa şirketimiz sizin adınıza dolduracaktır. Pasaport(Aslı) ayrıca kimlik bilgilerinin olduğu sayfanın fotokopisi eğer varsa bir önceki pasaportunuz(aslı) ve eğer varsa vizeli sayfaların fotokopisi İki adet biometrik arka fonu beyaz fotoğraf 3.5 x 4.5 İtalya’dan gönderilen davetiye ziyaretçi vizesi ise aslı mutlaka gereklidir. Ticari, kültürel, konferans, fuar veya etkinliğe katılma ve buna benzer amaçlı seyahatler için ayrıca otel rezervasyonu gereklidir. Otel rezervasyonu şirketimiz sizin adınıza yapabilir. Aile veya arkadaş ziyareti ise zorunlu olarak nüfus dairesinden alınmış düşünceler kısmı yazılı tüm aile bireylerini gösteren nüfus kayıt örneği Görev ve izin yazısı Son ayın maaş bordrosu Maaşınız yattığı bankadan son üç aya ait hesap dökümü bankadan kaşeli ve imzalı Varsa üzerinize ait gayrimenkul belgelerinin fotokopileri taşınır taşınmaz.
4Emekliler
İtalya vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı nasıl doldurulacağı hakkında bilginiz yoksa şirketimiz sizin adınıza dolduracaktır. Pasaport(Aslı) ayrıca kimlik bilgilerinin olduğu sayfanın fotokopisi eğer varsa bir önceki pasaportunuz(aslı) ve eğer varsa vizeli sayfaların fotokopisi İki adet biometrik arka fonu beyaz fotoğraf 3.5 x 4.5 İtalya’dan gönderilen davetiye ziyaretçi vizesi ise aslı mutlaka gereklidir. Ticari, kültürel, konferans, fuar veya etkinliğe katılma ve buna benzer amaçlı seyahatler için ayrıca otel rezervasyonu gereklidir. Otel rezervasyonu şirketimiz sizin adınıza yapabilir. Aile veya arkadaş ziyareti ise zorunlu olarak nüfus dairesinden alınmış düşünceler kısmı yazılı tüm aile bireylerini gösteren nüfus kayıt örneği Emekli olduğunuza dair belge fotokopisi yoksa emekli sandığı yada SGK’dan son ayın maaş bordrosu Emekli maaşınızın yattığı bankadan son 3 ayın hesap dökümü Varsa üzerinize ait tapu, ruhsat fotokopileri
5Ev Hanımları
İtalya vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı nasıl doldurulacağı hakkında bilginiz yoksa şirketimiz sizin adınıza dolduracaktır. Pasaport(Aslı) ayrıca kimlik bilgilerinin olduğu sayfanın fotokopisi eğer varsa bir önceki pasaportunuz(aslı) ve eğer varsa vizeli sayfaların fotokopisi İki adet biometrik arka fonu beyaz fotoğraf 3.5 x 4.5 İtalya’dan gönderilen davetiye ziyaretçi vizesi ise aslı mutlaka gereklidir. Ticari, kültürel, konferans, fuar veya etkinliğe katılma ve buna benzer amaçlı seyahatler için ayrıca otel rezervasyonu gereklidir. Otel rezervasyonu şirketimiz sizin adınıza yapabilir. Aile veya arkadaş ziyareti ise zorunlu olarak nüfus dairesinden alınmış düşünceler kısmı yazılı tüm aile bireylerini gösteren nüfus kayıt örneği Eşinize çalıştığına dair belgeler ve banka hesap dökümleri Varsa eşinize ve kendinize üzerinize ait tapu, ruhsat fotokopileri
6Öğrenci ve Çocuklar
İtalya vize başvuru formu eksiksiz olarak doldurulmalı nasıl doldurulacağı hakkında bilginiz yoksa şirketimiz sizin adınıza dolduracaktır. Pasaport(Aslı) ayrıca kimlik bilgilerinin olduğu sayfanın fotokopisi eğer varsa bir önceki pasaportunuz(aslı) ve eğer varsa vizeli sayfaların fotokopisi İki adet biometrik arka fonu beyaz fotoğraf 3.5 x 4.5 İtalya’dan gönderilen davetiye ziyaretçi vizesi ise aslı mutlaka gereklidir. Ticari, kültürel, konferans, fuar veya etkinliğe katılma ve buna benzer amaçlı seyahatler için ayrıca otel rezervasyonu gereklidir. Otel rezervasyonu şirketimiz sizin adınıza yapabilir. Aile veya arkadaş ziyareti ise zorunlu olarak nüfus dairesinden alınmış düşünceler kısmı yazılı tüm aile bireylerini gösteren nüfus kayıt örneği Velinizin çalıştığına dair belgeler ve banka hesap dökümleri Varsa velinizin ve sizin üzerinize ait tapu, ruhsat fotokopileri Öğrenci belgesi Velilerden herhangi biri yada ikisi de gitmiyor ise noterden muvafakatname 18 yaş altı için geçerlidir.

Sıkça Sorulan Sorular

1Kaç günde çıkar?
İtalya vizesi başvurunuz genel olarak ortalama 10 iş gününde sonuçlanır. Ticari başvurular ise 2 iş gününde sonuçlanmaktadır. Aciliyet gerektiren durumlarda bunu ispat ederseniz istisna durumlar olabilir.
2Davetiye şart mı?
İtalya vizesi başvurusunda bulunabilmeniz için davetiye şart değildir. Davetiyeniz yok ise otel rezervasyonu ile başvuru yapabilirsiniz. Şirketimiz sizin adınıza rezervasyon yaptırabilmektedir.
3Ne kadar masrafım olur?
İtalya vize başvurunuzu şirketimiz aracılığı ile yapacağınız süreçte masraflarınız gidiş sürenize ve gidiş amacınıza göre değişiklik göstermektedir. Minimum 135 maksimum 265 euro olan bu ücret aralığı hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz.
4Ret alırsam, vize masraflarım iade olur mu?
Herhangi bir nedenden dolayı İtalya vizesi başvurunuz olumsuz sonuçlanır ve ret alırsanız ödediğiniz ücretler iade edilmemektedir. Konsolosluğu dava etme hakkınız vardır.
5Seyahat sigortası şart mı?
İtalya vizesi için seyahat sigortası yaptırmanız mecburidir. 65 yaş altı için standart gidiş sürenize göre 8 ile 30 avro arasında değişmektedir. 65 yaş üstü için fiyat sorunuz.
6İtalya Vizesi ile Başka Ülkelere Gidebilir miyim?
İtalya vizesi ile diğer Avrupa ülkelerine vizenizin üzerinde Schengen ibaresi geçiyor ise gidebilirsiniz, ve MULT yazısı var ise çok girişli çıkışlıdır.