Yunanistan Vizesi

Yunanistan’a gitmek istiyorsanız önce bir pasaport sahibi olmanız gerekmektedir. Pasaportu aldıktan sonra da vize işlemi gerçekleştirmelisiniz. Vize işlemini gerekli evrakları topladıktan sonra vize başvurunuzu Yunanistan ülke konsolosluğundan veya Global başvuru merkezi üzerinden yapabilirsiniz. Her başvuru olumlu sonuçlanır diye bir kural yoktur. Dolayısıyla başvurunuzun olumlu sonuçlanması için tüm gerekli evrakları eksiksiz olarak toplamanız gerekmektedir.

Vize işlemi bordo pasaportlar için zorunludur. Diğer pasaport çeşitleri 90 güne kadar vizesiz olarak seyahat etme imkânı sağlarken bordo pasaportun böyle bir özelliği yoktur. Eğer vize almak için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Şirketimiz gerekli belgeleri bize getirdiğiniz takdirde sizler için vize alma işlemi gerçekleştirebilir. Bu hizmetten faydalanmak için bizimle iletişime geçmeli ve randevu almalısınız.

Vize almanın farklı şekilleri ve gerekçeleri vardır. Örneğin ticari bir sebeple yapılan seyahatin vizesiyle ziyaret amacıyla yapılan seyahatin vizesi aynı değildir. Vize türleri ticari, ziyaretçi ve turistik vize olarak üç ana başlığa ayrılmaktadır.

Nasıl Alınır?

Yunanistan’a gitmek istiyorsanız öncelikle bir pasaport sahibi olmanız gerekir. Daha sonra ise pasaportunuz için vize almanız gerekir. Bu işlemi yapmak için gerekli belgeleri toplayarak ülke konsolosluğuna başvuru yapmalısınız. Başvurunuzun olumlu sonuçlanması için belgelerin tam ibrazı şarttır. Birçok insannasıl vize alınır diye etrafındaki kişilere sormaktadır. Sizler daha kolay vize alın diye şirketimiz bu alanda uzun zamandan beri hizmet vermektedir. Gerekli belgeleri bizlere kargo ile iletebilirsiniz. Bu sayede sizler için vize alma işlemi yaparız.

Vize almak için birçok belgeyi bir araya getirmek şarttır. Bu belgeler vize almak isteyen kişiye göre değişiklik gösterir. Bir çocukla bir emeklinin vize alma işleminde beyan edeceği belgeler aynı değildir. Fakat her kişinin mutlaka getirmesi gereken belgeler ortaktır. Aşağıdaki gruplardan kendinize uygun olanını seçerek hangi evraklara ihtiyacınızın olduğunu öğrenebilirsiniz

Vize Türleri

1Turist Vizesi
Bir ülkeye tatile gitmek istiyorsanız alacağınız vize şekli Yunanistan turistik vizedir. Bu vizeyi almak oldukça kolaydır. Kalacağınız otelde rezervasyon yaptırmalı ve bunun belgesini de vize başvurusunda mutlaka ibraz etmelisiniz.

Bu konu hakkında bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini öğrenmiş olursunuz.

Biz size hangi yolu izlemeniz gerektiği konusunda ve ne tür belgeleri getirmeniz gerektiği konusunda sizlere yardımcı olmaktayız.

Bu sayede başvurunuzun olumlu sonuçlanma ihtimali ciddi oranda arttırılır.

2Ticari Vize
İş hayatında birçok seyahat gerçekleştirilir. Özellikle büyük fabrikalar, yeni bir sisteme geçmeden önce o sistemi uzun süredir kullanan fabrikaları inceleme gereksinimi duyarlar.

Ülkemizde genelde bu anlamda batıya doğru bir seyahat söz konusudur. Eğer ticari amaçla bir fuara katılacak ya da fabrika ziyaret edecekseniz mutlaka davetiyeniz olmalıdır.

Bu davetiyeleri size gideceğiniz fabrikalardan gönderirler. Eğer bir fuara katılacaksanız bu fuarın biletine sahip olmanız gerekir. Vize başvurusunda bu belgelerin orijinallerinin mutlaka beyan edilmesi gerekir.

Eğer fotokopi ya da kopyalarını sunarsanız vize işleminiz olumlu sonuçlanmayacaktır.

3Ziyaretçi Vizesi
Yunanistan’daki bir akrabanızı ya da dostunuzu ziyaret etmek istiyorsanız bu işlem için almanız gereken vize ziyaretçi vizesidir. Bu vizeler genelde kısa süreli giriş çıkışlar için verilen vizelerdir.

Bu vizeye başvurmak için Yunanistan konsolosluğuna istenen tüm belgeleri vermeniz gerekir. Eksik belgeli bir başvuru olumlu sonuçlanmaz ve vize alamamış olursunuz.

Bu durum da hem size zaman kaybettirir hem de boşuna uğraşmış olmanıza yol açar.

Bu konuda nokta atışı yaparak vize sonucunuzu olumlu hale getirmek istiyorsanız şirketimizle iletişime geçebilirsiniz.

Ne Gerekli?

1İş Yeri Sahipleri
Yunanistan vize başvuru formu boş yer kalmayacak şekilde özenle doldurulmalıdır. Eğer bu formda boş kalan bir yer varsa bu yeri şirketimiz sizin adınıza dolduracaktır. Gerekli bilgiyi sizleri arayarak öğreniriz. Pasaportunuzun aslı ve okunaklı bir şekilde çekilmiş kimlik fotokopiniz gereklidir. Eğer daha önce bir kez daha vize alma işlemi yapmışsanız pasaportunuzdaki vizeli sayfaların fotokopisini de belgelerin içine koymanız gerekir. İki adet vesikalık çekilmiş standart ölçülerde fotoğraf. Fotoğrafın son dönemde çekilmiş olması son derece önemlidir. Aksi takdirde olası bir kontrolde sorun yaşayabilirsiniz. Eğer ziyaretçi vizesi alınacaksa Yunanistan’dan gelen davetiyenin aslı mutlaka belgeler arasında olmalıdır. Kopyası kabul edilmez. Ticari ziyaretler için otel rezervasyonu belgeleri beyan edilmelidir. Nüfus dairesinden alınmış olan imza ve mührü eksik olmayan nüfus kayıt örneği gereklidir. İşle ilgili belgelerin fotokopileri. (vergi levhası, ticari sicil kayıtları gibi) Son 3 ayın banka hesapları hareket dökümü gerekir. Üzerinize kayıtlı olan taşınabilir ya da taşınır varlıklarınızın tapu fotokopisi gereklidir.
2Sigortalı Çalışanlar
Yunanistan vize başvuru formu boş yer kalmayacak şekilde özenle doldurulmalıdır. Eğer bu formda boş kalan bir yer varsa bu yeri şirketimiz sizin adınıza dolduracaktır. Gerekli bilgiyi sizleri arayarak öğreniriz. Pasaportunuzun aslı ve okunaklı bir şekilde çekilmiş kimlik fotokopiniz gereklidir. Eğer daha önce bir kez daha vize alma işlemi yapmışsanız pasaportunuzdaki vizeli sayfaların fotokopisini de belgelerin içine koymanız gerekir. İki adet vesikalık çekilmiş standart ölçülerde fotoğraf. Fotoğrafın son dönemde çekilmiş olması son derece önemlidir. Aksi takdirde olası bir kontrolde sorun yaşayabilirsiniz. Eğer ziyaretçi vizesi alınacaksa Yunanistan’dan gelen davetiyenin aslı mutlaka belgeler arasında olmalıdır. Kopyası kabul edilmez. İşe giriş belgesi ve sigorta 4a hizmet dökümü gereklidir. Seyahat aralığında izinli olduğunuza dair iş yerinizden imzalı izin belgesi gereklidir. Maaşınızın yattığı bankaya ait son 3 aylık hesap hareketleri dökümü gereklidir. Sahibi olduğunuz gayrimenkullerin tapu fotokopisi gereklidir.
3Memurlar
Yunanistan vize başvuru formu boş yer kalmayacak şekilde özenle doldurulmalıdır. Eğer bu formda boş kalan bir yer varsa bu yeri şirketimiz sizin adınıza dolduracaktır. Gerekli bilgiyi sizleri arayarak öğreniriz. Pasaportunuzun aslı ve okunaklı bir şekilde çekilmiş kimlik fotokopiniz gereklidir. Eğer daha önce bir kez daha vize alma işlemi yapmışsanız pasaportunuzdaki vizeli sayfaların fotokopisini de belgelerin içine koymanız gerekir. İki adet vesikalık çekilmiş standart ölçülerde fotoğraf. Fotoğrafın son dönemde çekilmiş olması son derece önemlidir. Aksi takdirde olası bir kontrolde sorun yaşayabilirsiniz. Eğer ziyaretçi vizesi alınacaksa Yunanistan’dan gelen davetiyenin aslı mutlaka belgeler arasında olmalıdır. Kopyası kabul edilmez. Bağlı olduğunuz kurumdan alınacak görev ve izin yazısı gereklidir. Son ay ne kadar maaş aldığınız beyan etmek adına maaş bordrosu gerekir. Bankadan kaşeli ve imzalı bir şekilde alınacak olan son 3 aya ait hesap özeti gereklidir.
4Emekliler
Yunanistan vize başvuru formu boş yer kalmayacak şekilde özenle doldurulmalıdır. Eğer bu formda boş kalan bir yer varsa bu yeri şirketimiz sizin adınıza dolduracaktır. Gerekli bilgiyi sizleri arayarak öğreniriz. Pasaportunuzun aslı ve okunaklı bir şekilde çekilmiş kimlik fotokopiniz gereklidir. Eğer daha önce bir kez daha vize alma işlemi yapmışsanız pasaportunuzdaki vizeli sayfaların fotokopisini de belgelerin içine koymanız gerekir. İki adet vesikalık çekilmiş standart ölçülerde fotoğraf. Fotoğrafın son dönemde çekilmiş olması son derece önemlidir. Aksi takdirde olası bir kontrolde sorun yaşayabilirsiniz. Eğer ziyaretçi vizesi alınacaksa Yunanistan’dan gelen davetiyenin aslı mutlaka belgeler arasında olmalıdır. Kopyası kabul edilmez. Emekli olduğunuza dair imzalı belge gerekir. Son 3 aylık emekli maaşı hesap dökümü gerekir Emekli olduğunuz kurumdan almanız gereken emeklilik belgesi gerekir. Üzerinize kayıtlı olan tapu ve ruhsatların fotokopisi gerekir.
5Ev Hanımları
Yunanistan vize başvuru formu boş yer kalmayacak şekilde özenle doldurulmalıdır. Eğer bu formda boş kalan bir yer varsa bu yeri şirketimiz sizin adınıza dolduracaktır. Gerekli bilgiyi sizleri arayarak öğreniriz. Pasaportunuzun aslı ve okunaklı bir şekilde çekilmiş kimlik fotokopiniz gereklidir. Eğer daha önce bir kez daha vize alma işlemi yapmışsanız pasaportunuzdaki vizeli sayfaların fotokopisini de belgelerin içine koymanız gerekir. İki adet vesikalık çekilmiş standart ölçülerde fotoğraf. Fotoğrafın son dönemde çekilmiş olması son derece önemlidir. Aksi takdirde olası bir kontrolde sorun yaşayabilirsiniz. Eğer ziyaretçi vizesi alınacaksa Yunanistan’dan gelen davetiyenin aslı mutlaka belgeler arasında olmalıdır. Kopyası kabul edilmez. Eşinize ait olan banka hesap özeti dökümü gerekir. Eşinizin çalıştığına dair imzalı bir belge gerekir. Mührü ve imzası eksik olmayan nüfus kayıt örneği belgesi gerekir. Eşinize ve size ait olan tapu veya ruhsatların fotokopisi gerekir.
6Öğrenci ve Çocuklar
Yunanistan vize başvuru formu boş yer kalmayacak şekilde özenle doldurulmalıdır. Eğer bu formda boş kalan bir yer varsa bu yeri şirketimiz sizin adınıza dolduracaktır. Gerekli bilgiyi sizleri arayarak öğreniriz. Pasaportunuzun aslı ve okunaklı bir şekilde çekilmiş kimlik fotokopiniz gereklidir. Eğer daha önce bir kez daha vize alma işlemi yapmışsanız pasaportunuzdaki vizeli sayfaların fotokopisini de belgelerin içine koymanız gerekir. İki adet vesikalık çekilmiş standart ölçülerde fotoğraf. Fotoğrafın son dönemde çekilmiş olması son derece önemlidir. Aksi takdirde olası bir kontrolde sorun yaşayabilirsiniz. Eğer ziyaretçi vizesi alınacaksa Yunanistan’dan gelen davetiyenin aslı mutlaka belgeler arasında olmalıdır. Kopyası kabul edilmez. Öğrenci belgesi gerekir.(imzalı) Veliler de öğrenciyle gitmiyorsa noterden muvaffak belgesi gerekir. Varsa size ya da velinize ait tapuların fotokopisi gerekir. Nüfus kayıt örneği gerekir.